Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот.


Las Lunarsitas de Peter ♥
 
HomePortalFacebookFotologTwitterYoutube ChannelWhopopularПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Teen Angels го снимаат новото CD

Go down 
АвторПорака
LanzaniFanMk
Портал уредувач
Портал уредувач
avatar

Posts : 149
Join date : 2011-02-13
Age : 24
Location :

ПишувањеПредмет: Teen Angels го снимаат новото CD    Чет Мар 03, 2011 10:14 am

Оваа седмица, во студијата на Пабло Дуран, членовите на Teen Angels Мариана Еспосито, Николас Риера, Гастон Далмау, Хуан Педро Ланзани и новата Росио Игарзабал ќе го снимат своето ново ЦД. Веќе ѓи вежбаат песните кои го опишуваат почетокот на оваа нова етапа која е исполнета со многу турнеи во и надвор од Аргентина. На 14 Март ќе патуваат за Израел, каде ќе настапат на 19 и 20 Март во градот Тел Авив. По враќањето имаат покана за одење на остров блиску до Ангра Дос Реис во Бразил. Феномен без паузи.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
 
Teen Angels го снимаат новото CD
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Rage of Angels/Steelheart drummer passes
» Menahem Angels & Shadows
» Menahem Angels and Shadows
» Nailpoint In The Movies!

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Портал Новости-
Отиди до: