Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот.


Las Lunarsitas de Peter ♥
 
HomePortalFacebookFotologTwitterYoutube ChannelWhopopularПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Пред да се вратат, прошетка низ Израел

Go down 
АвторПорака
LanzaniFanMk
Портал уредувач
Портал уредувач
avatar

Posts : 149
Join date : 2011-02-13
Age : 24
Location :

ПишувањеПредмет: Пред да се вратат, прошетка низ Израел    Пон Мар 21, 2011 12:52 pm

Присуствуваа на телевизиските канали, уживаа во пејсажите на Херусалем и Кисјордание. Пресреќни се. Рочи Игарзабал не можеше да поверува како си помина заедно со Питер Ланзани, Лали Еспосито, Николас Риера и Гастон Далмау. Во Израел пееа по класичниот распоред, и се надеваат на анскора презентација на песните од нивното прво ЦД на кое присуствува гласот на Рочи. Оваа сабота, 19 Март, Teen Angels формирана од Питер Ланзани, Лали Еспосито, Гастон Далмау, Рочи Игарзабал и николас Риера понудија 3 настапи чии карти сосема се продадоа, направија Израелската публика да вибрира во Стадионот Нокиа во Тел Авив.
“Estoy Aquí Otra Vez”, беше песната која го отвори концертот, а потоа следеа и “Hoy”, “Miedo a Perderte”, “Voy Por Más”, “Vuelvo a Casa” и “Bravo por la Tierra” меѓу други.
На публиката им светеа очите. Но изненадувањето беше кога Питер, Нико и Гастон заедно ја испеаа песната "Alguien". По час и половина скокање и пеење, Teen Angels завршија со “Que Nos Volvamos a Ver” и се збогуваа со Израелската публика со неколку зборови: Toda Raba Israel (Фала многу Израел), Ве сакаме Многу”.


_________________
Вратете се на почетокот Go down
 
Пред да се вратат, прошетка низ Израел
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Портал Новости-
Отиди до: