Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот.


Las Lunarsitas de Peter ♥
 
HomePortalFacebookFotologTwitterYoutube ChannelWhopopularПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

  Лали,Пит и нивниот однос после големата љубов ...

Go down 
АвторПорака
Te amo Juan Pedro ♥
Портал уредувач
Портал уредувач
avatar

Posts : 46
Join date : 2011-02-17

ПишувањеПредмет: Лали,Пит и нивниот однос после големата љубов ...   Пет Мар 25, 2011 1:39 pm

Иако кога беа заедноЛАЛИТЕР (додека траеше снимањето на Ангели) се обидуваа да ја скријат нивната врска од јавноста-како змија нозете. Денес за жал тие веќе не се заедно, а Лали веќе е во врска со Бенха Амадео. Па прашањето е „Како Лали и Пит успеваат да работат заедно ?! “

„Секој може да биде пријател на неговата бивша. Секако треба да се разделат мирно, па така не би имало потреба да се негира тоа што се случувало помеѓу нив “-Изјави Пит за Gente
Пит исто така тврди дека тие многу добро се сложуваат.
„За среќа приспособлив сум и не ги мешам работата и чуствата. Знам како стојат работите и знам како да ги одделам едно од друго.“

Лали изгледа не е толку отворена кон медиумите како нејзината колешка и другарка Еухе, и пробува да го скрие љубовниот живот од медиумите. Па така и овој пат Лали проба да се извлече не давајќи конкретен одговор на тоа што се случува помеѓу неа и Бенха.
„ЈАс не ја потврдив врската, медиумите го наравија тоа. Мене тоа ништо не ми менува, и јас сум многу мирна кога станува збор за мојот приватен живот“.
Но Лали води многу динамичен живот и поминува многу време со Пит, но кога беше прашана за нивнот однос Лали рече: „Не е тешко. Двајцата сме професионалци. Се познаваме многу добро, се почитуваме и се сакаме многу“.

„Тоа што го имаме е посебен вид на љубов, она што ќе го доживееш со некоја која ти била девојка, се работи кои никогаш не се забораваат“-заврши Пит

Дали бидејќи се постојано заедно на турнеи можеме повторн да ги видиме ЛАЛИТЕР заедно ?!
Или Лали ќе му остане верна на Бенха ?!

_________________
Вратете се на почетокот Go down
 
Лали,Пит и нивниот однос после големата љубов ...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Портал Новости-
Отиди до: