Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот.


Las Lunarsitas de Peter ♥
 
HomePortalFacebookFotologTwitterYoutube ChannelWhopopularПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Teen Angels во посета на историската страна на Масада

Go down 
АвторПорака
LanzaniFanMk
Портал уредувач
Портал уредувач
avatar

Posts : 149
Join date : 2011-02-13
Age : 24
Location :

ПишувањеПредмет: Teen Angels во посета на историската страна на Масада    Пон Мар 28, 2011 7:12 am

Masada е име дадено на група на палатите и утврдувања и се наоѓа на врвот на планината изолирана во регионот Јудејска пустина источна, во близина на југозападниот брег на Мртвото Море, и во рамките на Тамара Регионалниот совет, Јужната област на Израел.
Masada е позната по својата улога во завршните фази на првата еврејско-римска војна. Во моментов, Masada е еден од главните туристички локалитети, а тоа има важна
симболизам за еврејскиот национализам, како еден од последните епизоди на афирмација и национален отпор пред финалето на дијаспората. Изградена на Masada и неговата околина беа прогласени за национален парк.
Лали, Рочи, Питер, Гастон и Нико се воодушевувија од такви убавини и им беше чест да се запознае историјата на оваа неверојатна страна.
Погледнете слики во продолжение...
_________________
Вратете се на почетокот Go down
 
Teen Angels во посета на историската страна на Масада
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Rage of Angels/Steelheart drummer passes
» Menahem Angels & Shadows
» Menahem Angels and Shadows
» Nailpoint In The Movies!

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Портал Новости-
Отиди до: