Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот.


Las Lunarsitas de Peter ♥
 
HomePortalFacebookFotologTwitterYoutube ChannelWhopopularПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Питер во Израелското списание Rosh1

Go down 
АвторПорака
PeterLanzani
Администратор
Администратор
avatar

Posts : 250
Join date : 2011-02-09

ПишувањеПредмет: Питер во Израелското списание Rosh1    Пет Фед 25, 2011 4:37 am

Овој Март, Teen Angels ќе одржат настап во Израелскиот град Tel Aviv и поради тоа се многу интервјуирани од Израелските новинари. Во продолжение прочитајте едно кратко интервју со Питер Ланзани....

Здраво Питер, како си? ние среќни што имаме можност да те интервјуираме, ти?
- Супер среќен.
Добро, да почнеме со прашања чии одговори сакаат сите да ги знаат:
Плажа или базен?
-Плажа.
Хотел или кампување?
- Хотел.
Ден или ноќ?
- Ноќ хахахах.
Си пател некогаш поради љубовта?
- Хахахаха не, со болката не се носам многу. Немам патено поради љубовта, барем не многу.
Питер, пред малку време беше Св. Валентајн, каков си кога си заљубен?
- Хахаха (се смее) Многу сум романтичен. Како што приметивте неможам да престанам да се смеам. Обожавам да сакам.
Сега си заљубен?
- Можеби.
Каква е идеалната девојка за тебе?
- Треба да биде неверојатна, смешна, симпатична, да ме смее целото време, а во овој период гледам кон врските од подолго време.
Како ти поминуваат првите состаноци?
- Беше неверојатно. Имаше супер атмосфера, беше многу убаво.
Некогаш си направил нешто лудо поради љубовта?
- Не, како што се сеќавам.
Кога си во врска, ти си тој што подарува подароци или тој што прима?
- Јас сум тој што подарува.
Добро, да зборуваме за хобија, кое е твоето омилено?
- Рагбито, без сомневања. Тоа е мојата голема љубов.
А Лали?
- (нема одговор)
Кога беше мал, имаш помислено да станеш познат рагбист?
- Сеуште мислам на тоа, да играм за некој познат тим, сеуште можам да го исполнам.
Славата ти се допаѓа?
- Да, секако.
Во патувањата уживаш како кога си бил дете?
- Секогаш имам идено по плажите на PDE и Carillo, но на помирните места сеуште уживам со моето семејство и моите другари.
Сакаш да патуваш сам или со другари?
- Со другари, без сомнение.
На кое место би сакал да му се вратиш?
- Лондон.
Питер, ова е интервју за Израел, хахаха.
- Да, хахаха, знам. Израел е една земја неверојатна, полна со љубов и магија, што е ми е нешто омилено за разлика од другите земји на светот, ја сакам Израел, поради историјата, луѓето се супер...
Добро, сега е ок хахахах (двајцата се смеат). Но, кое е местото на кое не си бил а сакаш да одиш?
- Австралија.
За крај, што имаш да кажеш на твоите фанови од Израел?
- Многу ѓи сакам. Сакам веднаш да сум таму. Многу сум возбуден за мојата посета.
Питер е шармантен, неверојатен, симпатичен маж.


[/center]


_________________
Вратете се на почетокот Go down
http://laslunarsitasdepeter.forumakers.com
 
Питер во Израелското списание Rosh1
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Портал Новости-
Отиди до: