Потребна е регистрација за да можете да ги разгледувате останатите содржини на форумот.


Las Lunarsitas de Peter ♥
 
HomePortalFacebookFotologTwitterYoutube ChannelWhopopularПрашања/ОдговориБарајЧленовиРегистрирајте сеВлез

Share | 
 

 Casi Angeles, феномен 2.0!

Go down 
АвторПорака
LanzaniFanMk
Портал уредувач
Портал уредувач
avatar

Posts : 149
Join date : 2011-02-13
Age : 24
Location :

ПишувањеПредмет: Casi Angeles, феномен 2.0!    Сре Мар 02, 2011 11:08 am

Циклусот на Крис Морена можеше да ги протолкува духот и кодовите на дигиталните домородци. Најголемиот успех на Крис Морена наречен Ангели успеа во повеќе правци: на телевизија, во театар, во музиката и преку интернетот. Прочитајте дел од објавата во весникот Clarin во кој ја опишуваат серијата како феномен, и видете некои награди кои ги освоиле членовите на серијата во продолжение...


Се збогуваат со слава, правилно заслужена. По четири сезони, денес завршува Ангели (Телефе, во 19 часот), циклусот на Крис Морена чиј успех ѓи надмина сите рејтинзи. Всушност, серијата се трансформираше во еден феномен кој привлече милиони деца и тинејџери во Аргентина и големиот број на други земји во кои се емитуваше (Шпанија, Мексико, Ескуадор, Чиле, Уругвај, Македонија...) Почнаа со освојување на телевизијата а потоа се насочија и кон други правци каде исто така ја освоија публиката: театар, цединањата и настапите на Teen Angels - бендот креиран од серијата, Интернет, сопствено списание, една книга. Ангели ѓи повикува младите луѓе да се борат за мирот, за зачувување на планетата, за правдата, за слободата, за да нема насилство.

Ангели се дружи со својата публика секојдневно: преку телевизијата, ѓи повикува да учествуваат на нивната веб страна, публиката пее заедно со нив на настапите, преку ДВД можат да се учат кореографиите, публиката ѓи учи, ѓи употребува, ѓи снима и ѓи објавува на интернет.

Ангели одлучи да биде син на своето време. Природата на неговиот успех заслужува да биде наречен феномен 2.0
Извор: Дневен Аргентински дневник Clarin.


[center]Teen Angels, оваа година а и претходната беа прогласени за најдобар бенд
во Аргентина на доделувањето на наградите на радиото "40 Principales".


Ангели, има освоени две "Martin Fierro" награди за најдобра
тинејџерска серија.

Додека Ангели се емитуваше на Телефе во Аргентина, беше серија која ја нарекуваа "Серијата која ги води Аргентинските вечери". За Ангели може да се каже дека е еден од најголемите успеси на Телефе. Последната епизода заврши со високи 12.9 проценти рејтинг.

_________________
Вратете се на почетокот Go down
 
Casi Angeles, феномен 2.0!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» 1985.03.26 - The Troubadour, Los Angeles, USA
» 1985.04.24 - The Troubadour, Los Angeles, USA
» 1986.09.20 - LA Street Scene Festival, Los Angeles, USA
» 1986.10.31 - Ackermann Hall, Los Angeles, USA
» 1989.10.21 - Los Angeles Coliseum, Los Angeles, USA

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
 :: Портал Новости-
Отиди до: